تکنولوژی

گوگل استریت ویو به تازگی از دوربین جدید خود رونمایی کرده است – و شبیه جغد است

نمای خیابان گوگل، قابلیتی که شگفتی‌ها و شگفتی‌های دنیای ما را به ما نشان می‌دهد، امسال 15 ساله می‌شود. این تیم با بیش از یک دهه تجربه و بیش از 220 میلیارد تصویر نمای خیابان از بیش از 100 کشور و منطقه در کاتالوگ خود، آماده است تا پروژه های جدیدی را آغاز کند و نمونه اولیه یک دوربین سبک تر و قابل حمل تر را که در سال 2023 عرضه می شود، معرفی کند. .

دو منبع اصلی عکس‌های «نمای خیابان» با ماشین و انسان‌های راهپیمایی هستند. ماشین عمدتاً خیابان‌ها را نقشه‌برداری می‌کند، در حالی که کوهنوردان به مکان‌هایی می‌روند که رانندگی به آن‌ها سخت است، مانند پایین گرند کنیون یا بالای ماچو پیچو. اما دارایی های دیگری نیز وجود دارد که گوگل از آنها استفاده می کند، مانند گله ای از گوسفند که به تصرف جزایر فارو کمک کرد.

دوربین جدید کمی شبیه جغد به نظر می رسد و تمام ویژگی ها و قابلیت های نسخه فعلی دوربین خودرو را در یک دستگاه 15 پوندی فشرده می کند. به طور نسبی، سیستم ماشینی که امروزه استفاده می کنند حدود 150 پوند است، و سیستم ترکر که توسط یک فرد حمل می شود، 45 پوند وزن دارد.

در حال حاضر، در بالای ماشین نمای خیابان توپی از دوربین‌هایی به شکل گل رز قرار دارد که از نقاط مختلف به بیرون نگاه می‌کنند و تصاویر را می‌گیرند. استیو سیلورمن، مدیر برنامه فنی گوگل استریت ویو می‌گوید: «این به ما اجازه می‌دهد تا تصویری از جهان بگیریم که انگار در خیابان ایستاده‌اید. ما از همان ابتدا دوربین ها را ساختیم تا آنچه را که با چشمانمان می بینیم تقلید کنند. این خودروها علاوه بر دوربین، دارای یک مرکز پردازش عکس، حسگرهای لیدار که فاصله را با پرتوهای لیزری اندازه‌گیری می‌کنند و یک سیستم نقشه‌برداری اینرسی با ژیروسکوپ و GPS نیز دارند.

داده‌های جمع‌آوری‌شده روی یک دیسک روی برد ذخیره می‌شوند. سپس در «سایت دریافت داده» ارسال می‌شود، جایی که چهره‌ها و پلاک‌های خودرو به گونه‌ای محو می‌شوند که قابل بازگرداندن نیست. پس از آن، داده‌ها در یک خط لوله پردازشی قرار می‌گیرند که تصاویر دوربین‌های مختلف را که در جهت‌های مختلف نشان می‌دهند، به یک نمای منسجم 360 درجه می‌پیوندد که شبیه به این است که یک دوربین همه جا را در آن واحد می‌دید. این تیم همچنین رنگ را تصحیح می‌کند و موقعیت تصویر را در Google Map تعیین می‌کند، که به صورت نقطه‌هایی ظاهر می‌شود که به شما نشان می‌دهد که در آن تصاویر نمای خیابان در دسترس هستند.

هدف از دوربین‌های جدید، افزایش میزان دسترسی گوگل به بخش‌هایی از جهان و افزایش تعداد دفعات به‌روزرسانی داده‌های خود است. این دوربین همچنین ماژولار است، به این معنی که تیم می‌تواند در صورت نیاز اجزایی مانند لیدار را اضافه یا حذف کند، بنابراین نیازی به ساختن یک سیستم دوربین از ابتدا برای هر نوع تصویری که می‌خواهند نیست. با دوربین‌های نمای خیابان فعلی، آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در بالای یک خودروی خاص قرار گیرند، بنابراین این برای ما کاملاً یک دستاورد است که بتوانیم یکی از این دوربین‌ها را برداریم و آن را بالای هر خودرویی با قفسه سقف قرار دهیم. اتان راسل، مدیر محصول در Google Maps می گوید. این بدان معناست که ما به راحتی می توانیم این دوربین ها را در سراسر جهان ارسال کنیم. این به ما امکان می‌دهد هم دسترسی خود را گسترش دهیم و هم مطمئن شویم که می‌توانیم تصاویر را راحت‌تر به روز کنیم. از آنجایی که ما در مورد خودروهایی که می‌توانیم آن‌ها را روی آن‌ها قرار دهیم انعطاف‌پذیری داریم، این می‌تواند به ما کمک کند ناوگان نمای خیابان پایدارتری با خودروهایی مانند خودروهای پلاگین هیبریدی یا خودروهای تمام الکتریکی بسازیم.»

علاوه بر دنیای ما، نمای خیابان به ایستگاه فضایی نیز سفر کرده است. گوگل با ناسا همکاری کرد تا فضانوردان را در مورد نحوه جمع آوری تصاویر 360 درجه در ایستگاه فضایی آموزش دهد.

سیلورمن می‌گوید: «به طور کلی، ما به مکان‌هایی در سراسر سیاره، شگفتی‌های جهان، مکان‌هایی که دسترسی به آن‌ها برای برخی افراد دشوار است، نگاه می‌کنیم و می‌خواهیم این تجربیات را در دسترس قرار دهیم.

جمع آوری یک مجموعه عظیم به این معنی است که تیم نمای خیابان می تواند ویژگی های اضافه شده را نیز آزمایش کند، مانند نمای زنده، نمای همه جانبه، و نمای هوایی.

عملکرد واقعیت افزوده در Google Maps به نام Live View در بالای نمای خیابان ساخته شده است. این کتابخانه تصاویر نمای خیابان را با صحنه‌ای که از طریق دوربین گوشی شما دیده می‌شود مقایسه می‌کند. با استفاده از آن، Google Maps می‌تواند بفهمد کجا هستید، در چه جهتی قرار دارید و به چه چیزی نگاه می‌کنید، به آن اجازه می‌دهد فلش‌هایی را در پیاده‌رو نمایش دهد که به شما می‌گوید به کدام سمت بروید، یا برچسب‌هایی روی کسب‌وکارهای مهم در نمای شما. . این عملکرد حتی در شرایطی که سیگنال‌های GPS ممکن است تیره یا گم شوند (مانند ساختمان‌های بلند یا در مناطقی که دید واضحی از آسمان وجود ندارد) همچنان در دسترس است.

راسل می گوید: «همه اینها ممکن است زیرا نمای خیابان خیلی از جهان را درک می کند.

و Immersive View، ویژگی جدیدی که امسال در I/O اعلام شد، با ترکیب تصاویر نمای خیابان و نمای هوایی با هم در یک مدل سه بعدی فوتورئالیستی از جهان ساخته شد.

«اگر برای تعطیلات به لندن می روید، می توانیم شما را به وست مینستر ببریم، می توانیم بیگ بن و چشم لندن را به شما نشان دهیم. و سپس می‌توانیم اطلاعاتی را در بالای این مدل از جهان از جمله ترافیک فعلی یا آب و هوا قرار دهیم و به شما اجازه دهیم با نورهای مختلف بازی کنید و ببینید صبح در مقابل عصر چگونه به نظر می‌رسد.» «و سپس وقتی می‌خواهید به دنبال رستوران بگردید، می‌توانیم شما را به سطح خیابان ببریم و به داخل رستوران ببریم و محیط را به شما نشان دهیم. این تنها زمانی کار می کند که تصاویری با وضوح بالا داشته باشید که در واقع وضعیت جهان را منعکس می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.