تکنولوژی

Crypto 101: حریم خصوصی و امنیت داده ها در پلتفرم های ارزهای دیجیتال

مشارکت در ارزهای رمزپایه از فعالیتی که به متخصصان فناوری و روشنفکران دره سیلیکون واگذار شده بود به یک علاقه عمومی تبدیل شده است.

این سطح فزاینده علاقه باعث ایجاد درخواست برای افزایش امنیت در پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال شده است.

انتظار امنیت
از آنجایی که زندگی ما به طور فزاینده ای به صورت آنلاین زندگی می کند، مردم انتظار بیشتری از اقدامات امنیتی شدیدتر دارند تا اطلاعات شخصی ما را از چشمان کنجکاو در امان نگه دارند. در حالی که به احتمال زیاد هرگز نمی‌توان یک تجربه آنلاین کاملاً امن وجود داشت، می‌توان به سطح بالایی از حریم خصوصی و امنیت داده دست یافت.

این نگرانی‌های امنیتی با افرادی به اشتراک گذاشته می‌شود که به دنبال فرو بردن انگشتان پای خود در آب‌های ارزهای دیجیتال هستند. برای بسیاری از تازه واردان در کریپتو سرمایه گذاری منحنی یادگیری می تواند شیب دار باشد. اگر مردم با سطح امنیت در یک پلتفرم رمزنگاری خاص احساس راحتی نکنند، ممکن است تردید وجود داشته باشد.

بر این اساس، باید سطحی از اعتماد ایجاد شده توسط پلتفرم‌ها وجود داشته باشد تا خیال افرادی را که تازه شروع به کار در کریپتو کرده‌اند راحت کند.

امنیت فناوری بلاک چین
مجرمان سایبری، هکرها و کلاهبرداران هنگام تلاش برای جدا کردن یک فرد از پول خود هیچ محدودیتی نمی شناسند و علاقه مجرمانه به دارایی های دیجیتال تفاوتی ندارد.

تحقیقات انجام شده توسط Barracuda، یک شرکت راه حل های امنیتی مبتنی بر ابر، نشان داد که تقریباً 7000 نفر بیش از 80 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های رمزنگاری بین اکتبر 2020 تا مارس 2021 از دست داده اند. طبق گزارش کمیسیون تجارت فدرال، این افزایش عظیم 1100 درصدی است. از سالهای قبل

کریپتوکارنسی بر اساس فناوری بلاک چین عمل می کند که در هسته آن برای ثبت مبادلات مالی بدون نیاز به تأیید شخص ثالث استفاده می شود. ماهیت فناوری بلاک چین برای جلوگیری از هکرها و بازیگران شرور که به دنبال به دست آوردن اطلاعات خصوصی یا سرقت دارایی های دیجیتال هستند، کار می کند.

داده های اضافه شده به بلاک چین و رمزگذاری شده دائمی و غیرقابل تغییر هستند. حتی اگر شخصی به اطلاعات ذخیره شده در آن دسترسی پیدا کند و تغییر دهد، سایر رکوردها دست نخورده باقی می مانند. رکورد به خطر افتاده را می توان شناسایی و تعمیر کرد. بنابراین، فناوری بلاک چین، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را بسیار امن می کند.

این امنیت موجود در بلاک چین نمی گوید که سرمایه گذاران رمزارز باید به طور کامل به آن تکیه کنند و هرگونه مسئولیت شخصی در حفاظت از اطلاعات یا پول دیجیتال خود را کنار بگذارند. امنیت و حفاظت از داده ها باید پیوندی بین ابزارهای موجود و کاربر باشد.

ماشائل الصباح، محقق امنیت سایبری در مؤسسه تحقیقات محاسباتی قطر، حفره‌های امنیتی موجود در بلاک چین را در مقاله‌ای در سال 2018 که او هم‌نویسنده بود، آشکار کرد. این مقاله نشان داد که با بررسی ساده داده‌های بلاک چین بیت‌کوین و حساب‌های رسانه‌های اجتماعی در دسترس عموم، می‌توان هویت واقعی سرمایه‌گذاران و دارندگان حساب‌های دیجیتال را فاش کرد.

بنابراین، در حالی که فناوری بلاک چین بی‌خطا نیست، اما همچنان از نظر امنیت داده‌ها یا اطلاعات مالی، بازی را تغییر می‌دهد.

امنیت یک مسئولیت شخصی است
مردم بیش از هر زمان دیگری اهمیت حفاظت از اطلاعات خصوصی خود و تامین امنیت دارایی های مالی خود را درک می کنند.

تردید اولیه آنها برای امتحان ارز دیجیتال ممکن است در عدم درک قوانین موجود در پشت ارز باشد. با بانکداری سنتی، مردم اقدامات امنیتی برای محافظت از پول خود را بهتر درک می کنند. وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می آید، آب کمی گل آلود می شود.

پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال از برخی روش‌های امنیتی استفاده می‌کنند که اکثر کاربران عادی اینترنت با آن‌ها آشنا هستند، از جمله فرآیندهای احراز هویت دو مرحله‌ای. این آشنایی ممکن است به امنیت کاذب در افرادی که تازه وارد رمزنگاری شده اند کمک کند. هنگام ورود به عرصه کریپتو هنوز باید مسئولیت شخصی وجود داشته باشد.

کاربران می توانند با موارد زیر از خود محافظت کنند:

عدم رها کردن ارز دیجیتال در صرافی ها می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد که تمام سکه‌های دیجیتال خود را در یک مکان و آماده برای تراکنش‌های سریع بگذارید، اما این امر باعث می‌شود رمز ارز شما برای انتخاب هکرها آماده باشد.
عدم رها کردن کریپتو در حافظه محلی. پشتیبان‌گیری از رمزنگاری در فضای ذخیره‌سازی محلی و خصوصی مانند هارد دیسک، دسکتاپ رایانه یا تلفن می‌تواند آن را برای گم شدن یا دزدیده شدن باز نگه دارد.
عدم از دست دادن یا فراموش کردن رمزهای عبور به خاطر سپردن یا ذخیره گذرواژه‌ها ممکن است به نظر بد به نظر برسد، اما ممکن است بخواهید داستان استفان توماس را به یاد بیاورید که دارای 7000 بیت کوین (قیمت آن در زمان نگارش این مقاله حدود 280 میلیون دلار بود)، اما به دلیل از دست دادن، دسترسی به ثروت دیجیتال را از دست داد. رمز عبور خود را به درایو USB IronKey خود جایی که بیت کوین خود را ذخیره می کرد.
استفاده از پلتفرم های امن رمزنگاری بسیاری از پلتفرم‌ها یا کسب‌وکارهای کریپتوکارنسی، پرداخت‌های رمزنگاری شده را می‌پذیرند یا در هنگام خرید، بازپرداخت ارز دیجیتال را ارائه می‌کنند. کاربر موظف است تحقیقات خود را بر روی هر پلتفرمی که برای مبادلات یا تراکنش های ارزهای دیجیتال استفاده می کند، انجام دهد. کاربران باید به سمت پلتفرم‌های رمزنگاری که آزمایش‌شده، آزمایش‌شده، قانونی و ایمن هستند، جذب شوند.

استاد داده های خودتان
از آنجایی که بسیاری از نقض‌های داده در سرفصل خبرها قرار گرفته‌اند، برخی از کارشناسان افراد را تشویق می‌کنند تا کنترل داده‌های خود را در دست بگیرند و جدول کلاهبرداران داده‌کاوی را تغییر دهند.

برخی از آنها علاقه خود را به داده ها افزایش داده و در ازای ارزهای دیجیتال، آنها را فروخته اند. بسیاری شروع به حمایت از بازگشت به تمرکززدایی داده ها و استفاده از قدرت مالکیت و ارزش داده های شخصی توسط مردم کرده اند.

این مفهوم دوباره شامل فناوری بلاک چین می شود. بلاک چین به افراد اجازه می دهد تا داده های شخصی خود را به صورت ایمن بفروشند و هر تراکنش را ثبت کنند.

مالکیت داده ها امنیت ایجاد می کند. وقتی افراد بر اطلاعات شخصی خود نمایندگی دارند و می توانند آن را به دلخواه خود استفاده یا مبادله کنند، احساس امنیت تقویت می شود.

استاندارد امنیت کریپتو
پلتفرم‌های ارزهای دیجیتالی که می‌خواهند به عنوان بازیکنان برتر در بازی کریپتو در نظر گرفته شوند، باید با انجام اقدامات احتیاطی لازم برای ارائه تراکنش‌های امن، نگرانی‌های سرمایه‌گذاران کریپتو را کاهش دهند.

آنها همچنین باید بازی اقدامات نظارتی برای مبادلات رمزنگاری را انجام دهند، اقداماتی که مسلماً هنوز در مراحل اولیه خود هستند. استاندارد امنیت کریپتوکارنسی (CCSS) برای تعیین الزامات برای همه پلتفرم‌ها، برنامه‌ها و راه‌حل‌های ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال ایجاد شده است.

سیستم‌های ارزهای دیجیتال نیاز به ایجاد کلیدها/دانه‌ها دارند که باید محرمانه نگه داشته شوند و برای کسانی که قصد دسترسی به رمزارزهایی را دارند که هیچ حقی بر آن ندارند، نباید به راحتی قابل حدس زدن باشند.

تأیید دوگانه برای دسترسی به کیف پول کریپتو، بررسی مرجع و پس‌زمینه، و ذخیره‌سازی اضافی کلیدها و اطلاعات دسترسی ضروری نیز به حفظ امنیت ارز دیجیتال سرمایه‌گذار کمک می‌کند.

با افزایش محبوبیت و استفاده از سرمایه گذاری و تبادل ارزهای دیجیتال، نگرانی های امنیتی نیز احتمالا افزایش می یابد. این مسئولیت پلتفرم‌های مختلف ارزهای دیجیتال است که امنیت و حفظ حریم خصوصی داده‌ها را در اولویت اول قرار دهند زیرا افراد بیشتری وارد فضای رمزنگاری می‌شوند و به دنبال نشان دادن خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.