تکنولوژی, نرم افزار

چگونه کارگزاران داده حریم خصوصی شما را تهدید می کنند

اگر در چند ماه گذشته متوجه اصطلاح «کارگزار داده» شده اید، تنها نیستید. در حالی که آنها برای مدتی مشکل ساز بوده اند، بخش اخیر جان اولیور که نحوه کار آنها را بررسی می کند و تبلیغ جدیدی از اپل که این عمل را برجسته می کند، هر دو توجه را به این موضوع جلب کرده اند و به بیرون آوردن این عمل مهم و فزاینده از گوشه های سایه کمک کرده اند. اینترنت. اگر تا به حال در مورد جزئیات فکر کرده اید، در اینجا چیزی است که باید بدانید.

شبکه‌ای متشکل از 1000 دوربین در حال تماشای آتش‌سوزی‌های جنگلی غرب هستند – و شما هم می‌توانید
کارگزاران داده – که به آنها کارگزاران اطلاعات نیز گفته می شود – مشاغلی هستند که اطلاعات را جمع آوری، پردازش و به شرکت های دیگر مجوز می دهند. در حالی که برخی از داده‌هایی که آنها می‌فروشند محیطی یا آماری است، آنها اغلب داده‌های مربوط به افراد را از منابع متعدد ترکیب می‌کنند تا فهرستی از آدرس‌های ایمیل، شماره تلفن یا آدرس‌های فیزیکی ایجاد کنند که می‌تواند به بازاریابان فروخته شود. این نوعی تمرین است که ما نگران آن هستیم.

کارگزاران داده در حال حاضر تحت نظارت هستند زیرا مردم به طور فزاینده و قابل درک در مورد حفظ حریم خصوصی نگران هستند. یک مطالعه Pew Research نشان داد که 79 درصد از آمریکایی‌ها نگران میزان داده‌هایی هستند که شرکت‌ها در مورد آنها جمع‌آوری می‌کنند و 81 درصد آمریکایی‌ها احساس می‌کنند که خطرات بالقوه جمع‌آوری داده‌ها بیشتر از مزایای بالقوه است.

کارگزار داده چه می کند؟
یک تعریف استریل از کارگزار داده، شرکتی است که اطلاعات را جمع آوری، بهبود می بخشد و سپس به شرکت های دیگر می فروشد. اگرچه این یک تعریف کاملاً واقعی است، اما تصویری بسیار زیباتر از آنچه می تواند با داده های مربوط به افراد اتفاق بیفتد، ارائه می دهد.

ابتدا مجموعه کارگزاران داده اطلاعات را به روش‌های مختلف جمع‌آوری می‌کنند، از جمله خرید آن از شرکت‌های شخص ثالث (به عنوان مثال، شرکت کارت اعتباری شما، برنامه وفاداری فروشگاه مواد غذایی، یا یک برنامه رایگان)، جستجو در پایگاه‌های داده عمومی (مانند سوابق دادگاه، سوابق مسکن، یا رسانه های اجتماعی)، و به طور مستقیم فعالیت های خود را به صورت آنلاین ردیابی کنید. اگر تا به حال هنگام ثبت نام در سایتی، کادری را علامت زده باشید که چیزی به این مضمون می گوید: «موافق هستید که می توانیم داده های شما را با شرکای شخص ثالث منتخب به اشتراک بگذاریم»، احتمال زیادی وجود دارد که داده های شما به یک داده فروخته شود. دلال. به طور مشابه، بسیاری از برنامه های رایگان – از جمله شرکت های بزرگ رسانه های اجتماعی و برنامه های تحویل – داده هایی را که جمع آوری می کنند به اشخاص ثالث می فروشند.

در مرحله بعد، کارگزاران داده اطلاعاتی را که جمع آوری کرده اند تمیز، ترکیب و به طور کلی پردازش می کنند. این شامل کارهایی مانند ادغام لیست های مختلف (مانند پیوند دادن خریدهایی که در یک وب سایت با اطلاعات بیوگرافی که ارائه کرده اید به یک برنامه دوستیابی)، خلاص شدن از شر داده های اضافی (مانند پاکسازی خریداران بین المللی از مجموعه داده هایی است که می خواهند به شرکت های آمریکایی بفروشند) و در غیر این صورت آماده سازی آن برای فروش در لیست های از پیش بسته بندی شده یا به عنوان بخش های بازار هدف به شرکت های دیگر.

در نهایت، کارگزاران داده این لیست ها را اغلب تحت عناوینی مانند «گیاهخواران پردرآمد» یا «بازدیدکنندگان باشگاه که پودر پروتئین می خرند» می فروشند، اگرچه گاهی اوقات به عنوان موضوعاتی مانند «مبتلایان به اختلال نعوظ»، «مبتلایان به الکل» یا بدتر از آن.

کارگزاران داده چگونه قانونی هستند؟

اگرچه کارگزاران داده و اپلیکیشن‌هایی که داده‌های شخصی را می‌فروشند، گهگاه به دلیل رفتارهای فاحش، مانند فروش اطلاعاتی که کلاهبرداران برای کلاهبرداری از افراد استفاده می‌کنند یا به اشتراک‌گذاری داده‌های حساس به‌طور گسترده، توسط FTC جریمه می‌شوند، در بیشتر موارد شیوه‌هایی که استفاده می‌کنند قانونی است. ایالات متحده هیچ قانون فدرال حفاظت از داده مانند GDPR – که مقررات عمومی حفاظت از داده ها است – در اتحادیه اروپا ندارد.

برای شروع، بیشتر جمع آوری داده ها به صورت انتخابی است. شما کادری را علامت می‌زنید که می‌گوید اشکالی ندارد که یک برنامه داده‌های شما را به اشتراک بگذارد یا سرویس شما را با یک کوکی ردیابی کند. حتی اگر هرگز خط مشی رازداری را نخوانده باشید، از نظر فنی رضایت شماست. (در iOS، می‌توانید به تنظیمات، سپس حریم خصوصی، سپس ردیابی بروید تا درباره تلاش‌های اپل برای جلوگیری از ردیابی برنامه‌ها بیشتر بدانید؛ در اینجا بیشتر در مورد این موضوع برای کاربران Android آمده است.)

همچنین، در حالی که کارگزاران داده ادعا می‌کنند که داده‌هایی که می‌فروشند ناشناس است، محققان دریافته‌اند که مجموعه داده‌های ظاهراً ناشناس به‌طور شگفت‌آوری آسان‌اند که ناشناس‌سازی شوند. فقط 15 ویژگی (از جمله سن، جنسیت یا وضعیت تاهل) برای شناسایی مجدد یک فرد در 99.98 درصد موارد لازم است. در یک مثال تکان دهنده در سال گذشته، یک کشیش پس از اینکه The Pillar، یک سایت خبری کاتولیک، او را با استفاده از داده های موقعیت مکانی Grindr که از یک کارگزار خریداری کرده بود، شناسایی کرد، استعفا داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.