تکنولوژی, نرم افزار

مایکروسافت تغییراتی را در سرویس رایانش ابری برای بازنگری شرایط صدور مجوز ارائه می‌کند

براد اسمیت، رئیس شرکت مایکروسافت، روز چهارشنبه گفت که مایکروسافت که توسط تنظیم کننده های ضد انحصار اتحادیه اروپا 1.6 میلیارد یورو (تقریبا 13066 کرور) جریمه شده بود، شرایط مجوز خود را تجدید نظر خواهد کرد و به ارائه دهندگان خدمات ابری اجازه می دهد در پاسخ به شکایات بهتر رقابت کنند.

اسمیت در کنفرانسی که توسط اندیشکده بروگل در بروکسل سازماندهی شد، گفت که این شرکت اولین گام را برمی داشت، اما آخرین گام برای رسیدگی به نگرانی ها نبود.

او گفت که مایکروسافت می خواهد به شکایات گوش دهد و به آنها عمل کند.

شرکت‌های بزرگ فناوری و دولت‌ها درگیر جنگ قدرت می‌شوند
“این واقعاً با دادن گزینه های بیشتر به ارائه دهندگان ابر اروپایی شروع می شود. بنابراین اگر شرکتی وجود دارد که یک مرکز داده دارد اما می خواهد راه حل هایی را در مرکز داده Cloud PBX خود اجرا کند، ما گزینه های بیشتری را برای آنها ایجاد می کنیم تا این کار را با نرم افزار خود انجام دهند.” زیرا این چیزی است که آنها خواسته اند.”

اسمیت گفت که این تغییرات شامل اجازه دادن به ارائه دهندگان خدمات ابری برای ارائه ویندوز به عنوان یک سیستم عامل کامل دسکتاپ، ارائه حفاظت طولانی مدت از قیمت و تجدید نظر در شرایط صدور مجوز است.

این شرکت پس از شکایت های ارائه دهنده نرم افزار آلمانی NextCloud، فرانسوی OVHcloud و دو شرکت دیگر در مورد شیوه های ابری مایکروسافت، دوباره در رادار مجری رقابت اتحادیه اروپا قرار گرفت.

مایکروسافت ممکن است دستگاه پخش تلویزیون Xbox را در 12 ماه آینده راه اندازی کند
پرسشنامه‌ای که رویترز مشاهده کرد، نشان داد که در ماه آوریل، تنظیم‌کننده‌های ضدانحصار اتحادیه اروپا از رقبا و مشتریان مایکروسافت در مورد تجارت ابری و معاملات مجوز سؤال کردند، اقدامی که می‌تواند منجر به تحقیقات رسمی و بررسی مجدد شرکت نرم‌افزار آمریکایی شود.

کمیسیون اروپا در دهه گذشته مایکروسافت را به دلیل نقض قوانین ضد انحصار اتحادیه اروپا و عدم پیروی از دستور آن برای توقف اقدامات ضدرقابتی، مجموعاً 1.6 میلیارد یورو (تقریباً 13066 کرور) جریمه کرده است.

این شرکت پس از شکایت های ارائه دهنده نرم افزار آلمانی NextCloud، فرانسوی OVHcloud و دو شرکت دیگر در مورد شیوه های ابری مایکروسافت، دوباره در رادار مجری رقابت اتحادیه اروپا قرار گرفت.

در این پرسشنامه آمده است: «کمیسیون اطلاعاتی دارد مبنی بر اینکه مایکروسافت ممکن است از موقعیت بالقوه غالب خود در برخی بازارهای نرم افزاری برای جلوگیری از رقابت در مورد برخی خدمات رایانش ابری استفاده کند».

رگولاتورها پرسیدند آیا شرایط موجود در قراردادهای مجوز مایکروسافت با ارائه دهندگان خدمات ابری به رقبا اجازه می دهد تا به طور مؤثر رقابت کنند؟

آنها همچنین می‌خواهند بدانند که آیا شرکت‌ها به سیستم‌های عامل و برنامه‌های بهره‌وری مایکروسافت برای تکمیل زیرساخت‌های ابری خودشان برای رقابت مؤثر نیاز دارند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.