نرم افزار

نحوه اضافه کردن زیرنویس به ویدیوهای یوتیوب

سازندگان، ویراستاران و تولیدکنندگان ویدیو می‌دانند که افزودن زیرنویس به ویدیوهای YouTube چقدر زمان‌بر است، مخصوصاً زمانی که ویدیوها طولانی هستند. اما مزایای زیرنویس در جذاب و مفید کردن ویدیوهای شما بسیار زیاد است. با استفاده از زیرنویس، ویدیوهای شما می‌توانند به مخاطبان وسیع‌تری دسترسی پیدا کنند که به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند، و همچنین برای شنوایی‌هایی که به چالش کشیده می‌شوند، دسترسی داشته باشند، جدا از آنهایی که دوست دارند محتوای ویدیوی خود را در حالت بی‌صدا تماشا کنند. به طور کلی، زیرنویس ها می توانند به شما کمک کنند پیام خود را به مؤثرترین شکل ممکن منتقل کنید.

در اینجا ما ساده ترین راه برای اضافه کردن زیرنویس به ویدیوهای YouTube خود را به شما می گوییم، و اگر این روند را دنبال کنید، متوجه خواهید شد که انجام آن چندان دشوار نیست. در اینجا یک راهنمای گام به گام ساده در مورد نحوه اضافه کردن زیرنویس به ویدیوهای YouTube خود در دسکتاپ برای شما آورده شده است. اگر می خواهید جزئیاتی در مورد نحوه رونویسی ویدیوهای YouTube خود داشته باشید، آن را در انتهای مقاله خواهید دید.

هنگام آپلود در یوتیوب زیرنویس را به ویدیوها اضافه کنید
شما نمی توانید با استفاده از برنامه YouTube Studio در تلفن همراه زیرنویس به ویدیوهای خود اضافه کنید، بنابراین باید این کار را روی دسکتاپ خود انجام دهید.

YouTube Studio را باز کنید و وارد کانال خود شوید. روی نماد آپلود ویدیوها کلیک کنید و آپلود ویدیوی خود را شروع کنید. در طی مراحل آپلود، از بخش‌های مختلفی مانند جزئیات، مدیریت حقوق و غیره عبور خواهید کرد. وقتی به عناصر ویدیو می‌روید، گزینه افزودن زیرنویس را خواهید دید. در زیر آن روی Add کلیک کنید و سه گزینه دریافت خواهید کرد – آپلود فایل، همگام سازی خودکار، و تایپ دستی.

آپلود فایل: اگر فایلی دارید که دقیقاً اسکریپت استفاده شده در ویدیو را دارد، می توانید گزینه With timeing را انتخاب کنید. اما، اگر متنی دارید که باید با آنچه در ویدیو می‌گویید همگام‌سازی شود، می‌توانید گزینه بدون زمان‌بندی را انتخاب کنید، یوتیوب به‌طور خودکار زیرنویس‌ها را مطابق با ویدیوی شما همگام‌سازی می‌کند.

همگام‌سازی خودکار: می‌توانید زیرنویس‌های خود را کپی کرده و آن‌ها را جای‌گذاری کنید و YouTube آنها را مطابق ویدیوی شما به صورت خودکار همگام‌سازی می‌کند.

Type Manually: با استفاده از این گزینه می توانید به صورت دستی زیرنویس ها را هنگام تماشای فیلم تایپ کنید.

پس از اتمام کار، زیرنویس ها را بررسی کرده و با ویدیوی خود مطابقت دهید. همچنین می‌توانید زمان را با ویرایش مُهرهای زمانی تغییر دهید. سپس ویدیوی نهایی را با زیرنویس پیش‌نمایش کنید و اگر اشتباهی وجود داشت، متن را یک بار دیگر ویرایش کنید.

ویدیوی شما اکنون دارای زیرنویس خواهد بود و زمانی که در YouTube منتشر شود، می‌توانید زیرنویس‌هایی را که درست در زیر آن نوشته شده‌اند ببینید و بینندگان شما می‌توانند بنا به ترجیح خود زیرنویس را فعال کنند.
به یک ویدیوی YouTube که قبلاً آپلود شده است، زیرنویس اضافه کنید
اگر وارد کانال YouTube خود شده اید، روی نماد تصویر نمایه در بالا سمت راست کلیک کنید، سپس به کانال خود مراجعه کنید. روی Manage videos کلیک کنید و ویدیویی را که می خواهید زیرنویس به آن اضافه کنید باز کنید.

حالا به پایین بروید و روی Subtitles در سمت راست کلیک کنید.

اگر YouTube به‌طور خودکار ویدیوی شما را رونویسی کرده است، می‌توانید این شرح‌ها را ویرایش کنید. اما بزرگترین ایراد در اینجا این است که ویرایش این متن به زمان زیادی نیاز دارد. شما باید علائم نگارشی اضافه کنید، پاراگراف ها را بشکنید و حتی بعد از هر جمله نقطه نقطه اضافه کنید، که زمان زیادی از شما می گیرد. پس این متن برای شما کم و بیش بی فایده است. روی سه نقطه درست در کنار Edit Timings کلیک کنید و گزینه Clear text را انتخاب کنید. اکنون دو گزینه خواهید داشت – یا به صورت دستی زیرنویس ویدیو را تایپ کنید یا با کلیک بر روی سه نقطه و انتخاب گزینه آپلود فایل، فایل را آپلود کنید. شما می توانید هر گزینه ای را که دوست دارید انتخاب کنید.

اما، اگر با کلیک بر روی گزینه زیرنویس، زیرنویس‌های خودکار را مشاهده نکردید، سه گزینه دریافت خواهید کرد: آپلود فایل، همگام‌سازی خودکار، و تایپ دستی. می توانید مرحله 2 راهنمای قبلی را در مورد نحوه استفاده از این گزینه ها دنبال کنید.

پس از اتمام کار، زیرنویس ها را بررسی کرده و با ویدیوی خود مطابقت دهید. همچنین می‌توانید زمان را با ویرایش مُهرهای زمانی تغییر دهید. سپس ویدیوی نهایی را با زیرنویس پیش‌نمایش کنید و اگر اشتباهی وجود داشت، متن را یک بار دیگر ویرایش کنید.

ویدیوی شما اکنون دارای زیرنویس خواهد بود و زمانی که در YouTube منتشر شود، می‌توانید زیرنویس‌هایی را که درست در زیر آن نوشته شده‌اند ببینید و بینندگان شما می‌توانند بنا به ترجیح خود زیرنویس را فعال کنند.
چگونه ویدیوی YouTube خود را رونویسی کنیم
نکته پاداش: اگر می‌خواهید زیرنویس‌های خود را به ویدیوهای YouTube خود اضافه کنید و اسکریپتی در دسترس ندارید، باید ویدیو را به متن تبدیل کنید. سریع ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک برنامه رونویسی یا یک وب سایت است.

اکنون، تعداد زیادی برنامه وجود دارد که می‌توانید از آنها برای رونویسی ویدیوهای خود استفاده کنید، اما ما یک ابزار رونویسی آنلاین به نام Otter را ترجیح می‌دهیم زیرا استفاده از آن را بسیار آسان می‌دانیم و تا حد زیادی در ترجمه دقیق است.

Otter را باز کنید و اگر برای اولین بار از آن استفاده می کنید حساب خود را بسازید. حالا روی گزینه Record در سمت راست بالا کلیک کنید و بدون بستن این پنجره به YouTube Studio برگردید و ویدیویی را که می خواهید زیرنویس به آن اضافه کنید پخش کنید. اکنون خواهید دید که Otter در حال رونویسی ویدیوی شما در زمان واقعی است.

هنگامی که کل ویدیو به متن تبدیل شد، ضبط را متوقف کنید و اجازه دهید پردازش شود. اکنون فایل متنی خود را در قسمت My Conversations پیدا خواهید کرد.

کافیست روی فایل متنی کلیک کنید تا در مقابل شما باز شود. می توانید متن را صادر یا کپی کنید. برای صادرات، روی سه نقطه در بالا کلیک کنید و صادرات را انتخاب کنید. در اینجا ذکر این نکته مهم است که حتی اگر از بهترین برنامه برای رونویسی ویدیو استفاده می کنید، همچنان باید زیرنویس ها را تصحیح و ویرایش کنید زیرا ممکن است کلماتی وجود داشته باشند که به اشتباه رونویسی شده باشند.
امیدوارم از این آموزش خوشتان آمده باشد. در نظرات زیر به ما اطلاع دهید که در مورد آن چه فکر می کنید، و چه موضوعات راهنمای دیگری را می خواهید پوشش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.