تکنولوژی

بازسازی اوکراین: چاپ سه بعدی و متاورس می تواند به ایجاد شهرهای فردا کمک کند

تک نیوز ورد :

اگر شما مانند من هستید، با توجه به آنچه در اوکراین می گذرد، تمرکز روی کار دشوار است. می ترسم پیمایش عذاب برای بسیاری از ما بسیار اعتیاد آور شده باشد. اما در حالی که درد و رنجی که ما شاهد آن هستیم آشکارا غم انگیز است، نتیجه می تواند یک اوکراین بسیار قدرتمندتر باشد که توسط بودجه های تصرف شده روسیه تامین می شود.

این هفته کنفرانس GTC انویدیا است. این نمایشگاه بر روی فراجهان و کاربرد گسترده فناوری هوش مصنوعی متمرکز خواهد بود.

هفته گذشته، من با Apis Cor، یکی از برندگان مسابقه ناسا برای ساختمان های خودمختار در ماه ملاقات کردم. فناوری ای که برای ساخت سازه ها در ماه توسعه داده است، می تواند برای ساخت سریع سازه ها روی زمین سازگار شود.

در نهایت جنگ در اوکراین به پایان خواهد رسید. این فناوری‌ها می‌توانند به شهرهای اوکراین کمک کنند تا از نظر سازگاری با فناوری و استفاده متمرکز بر ایجاد زندگی بهتر برای اوکراینی‌هایی که می‌خواهند پس از پایان جنگ به کشور خود بازگردند، به شگفتی‌های جهان تبدیل شوند.

بیایید در مورد اینکه چگونه متاورس، هوش مصنوعی و چاپ سه بعدی در مقیاس بزرگ می توانند با استفاده از فناوری در حال توسعه برای ایجاد اولین پایگاه قمری، اوکراین پس از جنگ را به یکی از شگفتی های جدید جهان تبدیل کنند.

متاورس
به نظر می‌رسد بسیاری از مردم فکر می‌کنند که متاورس یک کلاهبرداری است و در نهایت مردم متوجه این موضوع می‌شوند و به سراغ چیز دروغین و درخشان بعدی می‌روند.

بسیاری در مورد اینترنت همین فکر را می کردند. من متوجه می شوم که بخشی از مشکل مربوط به مواردی است که در جایی که متاورس قرار دارد بیش از حد تبلیغات می کنند و پیشنهاد می کنند که جایگزین اینترنت شود. ممکن است، اما این نتیجه در کوتاه مدت مشکوک است.

مانند اینترنت در زمان AOL و CompuServe، متاورس چیزی نیست به اندازه یک سری چیزهایی که در حال حاضر عمدتاً به هم متصل نیستند. این شبیه‌سازی بخش‌هایی از جهان است و این شبیه‌سازی‌ها در سه حوزه اصلی وجود دارد: بازی‌های آنلاین، شبیه‌سازی‌های آموزشی (هم برای افراد و هم برای هوش مصنوعی)، و شبیه‌سازی مواردی مانند ساختمان‌های اداری و کارخانه‌هایی که شرکت‌ها می‌خواهند ساختار را بهینه کنند و در عین حال تعداد سفارشات تغییر در طول فرآیند ایجاد.

در GTC، انویدیا در مورد Earth-2 صحبت خواهد کرد، شبیه سازی در مقیاس جهانی برای کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوا و پیش بینی دقیق تر آب و هوا. اما این یک شبیه‌سازی خواهد بود، بنابراین می‌تواند انواع مختلفی ایجاد کند تا نشان دهد که چگونه تغییر مناطق بزرگ توسعه انسانی می‌تواند تأثیر مثبتی بر محیط داشته باشد.

اگر پروژه با اوکراین شروع می شد، Earth-2 می توانست الگویی برای آن کشور برای ایجاد شهرهای ایمن تر، پایدارتر و قابل دفاع در آینده فراهم کند. ما می‌توانیم مفاهیمی مانند آرکولوژی‌هایی را که در برابر رویدادهای آب‌وهوایی، بیماری‌های همه‌گیر یا مهاجمان آسیب‌پذیر هستند، کشف کنیم.

به طور خلاصه، آنها می‌توانند یک آرمان‌شهر اوکراین مجازی بسازند و به شهروندان آواره آن کشور اجازه دسترسی بدهند تا بتوانند آینده را تجربه کنند، به آن آینده امیدوار باشند، و بازخورد ارائه کنند تا زمانی که ساخت‌وساز شروع شود، آینده بهتر به مراتب محتمل‌تر باشد.

کمک هوش مصنوعی
یکی دیگر از بخش‌های بزرگ GTC انویدیا، هوش مصنوعی است که اگر به درستی استفاده شود، تلاش انسان را تقویت می‌کند و نیرویی چند برابر می‌کند که در آن یک کارگر، با کمک یک یا چند هوش مصنوعی، می‌تواند بسیار بیشتر از آنچه قبلا ممکن بود انجام دهد.

در اوکراین، هوش مصنوعی می‌تواند حمل‌ونقل عمومی پیشرفته‌تر، جاده‌هایی را که ماشین‌های برقی در هنگام رانندگی توسط هوش مصنوعی شارژ می‌شوند، و قابلیت‌های دفاعی خودکار که به‌شدت از دارایی‌ها و شهروندان اوکراینی در برابر حملات محافظت می‌کند، مدل‌سازی کند.پ

این هوش مصنوعی ها می توانند به تضمین استفاده بهینه از منابع، حذف ضایعات، و ارائه یک ساختار کمک تصمیم گیری کمک کنند تا اطمینان حاصل شود که آن تصمیمات آینده به طور فزاینده ای مستدل هستند و به نتایج مثبتی منجر می شوند.

با توجه به زمان‌بندی، اوکراین می‌تواند به ویترینی تبدیل شود که چگونه می‌توان از فناوری هوش مصنوعی برای ایجاد دنیایی بهتر، ایمن‌تر و پایدارتر برای شهروندانش – و جهانی که در برابر حملات خارجی مقاوم‌تر باشد، استفاده کرد. البته، با این پتانسیل می توان بسیاری از توسعه و تولید هوش مصنوعی را در داخل کشور انجام داد.

ساختمان سه بعدی
همانطور که قبلاً اشاره کردم، هفته گذشته با Apis Cor، یکی از برترین بازیگران مسابقه ناسا برای ساخت پایگاه در ماه ملاقات کردم.

ساختمان‌های پرینت سه‌بعدی به کسری از کار نیاز دارند، در کسری از زمان بالا می‌روند و نسبت به ساختمان‌های معمولی در برابر اکثر اشکال آسیب‌دیدگی مقاوم‌تر هستند.

در مقیاس، از این قابلیت خودمختار می‌توان برای ساخت سریع سازه‌های پناهنده استفاده کرد که می‌توانند بهتر از ساکنان خود محافظت کنند و در نهایت اوکراین را از خانه‌های کوچک تا ساختمان‌های چند طبقه بازسازی کنند.

جالب است بدانید که در مقیاس، چین در حال حاضر در این فناوری پیشرو است و در حال حاضر نیز پیشتاز قابل توجهی است. اما نیاز به بازسازی سریع اوکراین می‌تواند به این کشور اجازه دهد، با سرمایه‌گذاری خارجی قابل توجه، رشد کند تا رهبری چین را به چالش بکشد یا بسته به اینکه چین با روسیه چگونه کار می‌کند (یا نه)، با چین برای بازسازی کشورش همکاری کند.

اوکراین می‌تواند به عنوان یکی از رهبران غربی در چاپ سه بعدی و نمونه بارز عملکرد این فناوری در مقیاس کامل ظاهر شود.

بسته بندی
فاجعه در اوکراین یک فرصت کوتاه مدت و منحصر به فرد ایجاد می کند تا نشان دهد که چگونه می توان از فناوری های نوظهور محرک انقلاب صنعتی چهارم در هماهنگی برای ایجاد دنیایی بهتر استفاده کرد.

با استفاده از متاورس، این فناوری‌ها می‌توانند چشم‌اندازی در آینده برای اوکراین ایجاد کنند و بهینه‌سازی کنند که توسط سرمایه‌های تسخیر شده روسیه تامین می‌شود تا کشور را به ویترینی از فناوری و پیشرفت تبدیل کند.

انویدیا و شرکت‌هایی مانند Apis Cor می‌توانند نحوه واکنش بهتر به بلایا، اسکان پناهندگان و استفاده از هوش مصنوعی و چاپ سه بعدی را برای توسعه چشم‌اندازی از کشور فردا در اوکراین امروز نشان دهند.

در حالی که امروز ابر جنگ اوکراین را پوشانده است، زمانی که این ابر بلند شود، خورشید می تواند به سرعت بر کشوری نو شده بتابد و بهترین چیزهایی را که برای بقیه ما در پیش است به نمایش بگذارد. حداقل، این همان نتیجه ای است که من به آن امیدوار هستم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.