تکنولوژی

تلفن هوشمند تسلا می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد

ایلان ماسک تمایل دارد بین درخشان و دیوانه حرکت کند و اگر سرمایه گذار نیستید تماشای او را بسیار سرگرم کننده می کند.

سرمایه‌گذاران لحظات بسیار زیادی دارند که ممکن است از سهام خود در شرکت‌های ماسک پشیمان شوند، با توجه به اینکه او اوراق بهادار مرتبط و چندین ارز دیجیتال را بسیار بی‌ثبات‌تر از آنچه در غیر این صورت بود، می‌کند.

یکی از شایعات اخیر که ماسک بر آن تاکید کرده است، ساخت گوشی تسلا با مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد است.

با توجه به اینکه تسلا به کجا می رود، این تلفن بسیار منطقی است، به ویژه به عنوان پوششی در برابر شایعه خودروی الکتریکی اپل.

بیایید پتانسیل یک تلفن تسلا را در این هفته بررسی کنیم. سپس با محصول هفته خود پایان می‌دهیم، مجموعه‌ای از هدفون‌ها که راحت‌ترین هدفون‌هایی هستند که تا به حال آزمایش کرده‌ام.

مشکل اپل تسلا
تسلا و اپل رویکردی مشابه به بازارهای مربوطه خود دارند و هر دو از مزایای مشابهی برخوردار هستند.

اپل توسط یک رهبر کاریزماتیک، استیو جابز ساخته شد و ایلان ماسک نسبت به تیم کوک، رویکرد منحصر به فرد جابز در مدیریت و خلق محصول را بهتر انجام داده است.

هر دو شرکت دارای وفاداری قابل توجهی به برند با مشتریان خود، ارزش گذاری دقیق بازار و چندین شرکت بزرگ هستند که به نفع آنها هستند.

تسلا بازاریابی زیادی انجام نمی دهد و سابقه کنترل کیفیت ضعیفی دارد. در حالی که اپل بازاریابی خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده است، اما همچنان اساساً در بازار خود از این نظر پیشتاز است و اپل تمایل دارد تا از نظر کیفیت محصول، نوار را تعیین کند.

ارتباط بسیار بالایی بین کاربران آیفون و خریداران تسلا وجود دارد. بنابراین، اگر اپل خودرویی را معرفی کند که به شدت با اکوسیستم اپل ادغام شده باشد، می تواند سهم قابل توجهی از تسلا بگیرد.

از میان همه رقبای آینده تسلا، اپل به دلیل وفاداری شدید مشتری، دیده شدن و بودجه بازاریابی قابل توجه، بزرگترین تهدید را به خود اختصاص می دهد. ذخایر اپل آن را به یک رقیب ترسناک آینده برای تسلا تبدیل می کند.

در نهایت، گوشی‌های هوشمند در حال تبدیل شدن به کلیدهای خودروهای جدید تسلا هستند و تا حدودی با فناوری سمعی و بصری داخل خودرو تسلا ادغام شده‌اند. اپل با این یکپارچگی پیشی می‌گیرد و می‌تواند همزمان با خروج کاربران اپل از خودروهای تلسا، قابلیت همکاری با تسلا را قطع کند. احتمالاً این مورد آخری، ماسک را وادار می‌کند تا تلفن خود را انجام دهد.

تلفن تسلا
انتظار می رود این گوشی شایعه شده دارای راه حل پیشرفته سری 8 اسنپدراگون کوالکام باشد، رنگ هایی که با رنگ های خودروی تسلا مطابقت دارند، بهتر از هر گوشی دیگری به عنوان کلید خودرو برای خودروهای تسلا عمل می کند و (این قسمت مبهم است) به Starlink متصل می شود.

این آخری دشوار است زیرا معمولاً اتصال تلفن هوشمند به ماهواره به یک آنتن بزرگ و یک رادیو بسیار قدرتمندتر نیاز دارد. با این حال، اگر آنها بتوانند آن را به کار ببندند، مزیت منحصر به فردی برای کاربران تلفن تسلا ایجاد می کند که می توانند سال ها قبل از اینکه 5G در دسترس آنها قرار گیرد، اتصالات پهنای باند نسبتاً بالایی داشته باشند.

من فکر می‌کنم راه بهتر این است که اتصال ماهواره‌ای را در ماشین قرار دهیم، که بهتر می‌تواند آنتن بزرگ را پنهان کند، و سپس وقتی شبکه 5G در دسترس نبود یا زمانی که می‌خواهید فیلمی را تماشا کنید، تلفن را از طریق ماشین وصل کنید. اطراف درپوش داده ها. سپس ماشین یک اتصال ماهواره‌ای همیشه روشن برای کار از راه دور و گزارش در مورد تلاش برای سرقت یا آسیب پارکینگ با اطمینان بیشتری دریافت می‌کند.

آخرین اما نه کم‌اهمیت، با تبدیل شدن گوشی‌های هوشمند به کلید خودروها، یک تلفن تسلا می‌تواند بیشتر با خودروی تسلا شما ادغام شود.

به عنوان مثال، می تواند دکمه های اختصاصی برای قفل کردن، باز کردن قفل، مکان یابی وسیله نقلیه و فریاد زدن برای کمک با استفاده از بلندگوهای خارجی خودرو برای جلب توجه داشته باشد. این تلفن همچنین به ماشین کمک می کند تا شما را بیابد اگر ویژگی خودکاری داشته باشید و بخواهید شما را سوار کند، که مخصوصاً برای ما که فراموش می کنیم کجا پارک می کنیم مفید است.

اگر ایلان ماسک از تیم کوک با اپل واچ رویایی‌تر باشد، این ویژگی‌ها را قابل تنظیم می‌سازد تا بتوانند با ماشین‌های دیگر کار کنند و این تلفن می‌تواند قدمی برای ترغیب این افراد به خرید خودروهای تسلا باشد.

در مورد ساخت تلفنی که کارآمد نیست، به یاد داشته باشید که کوالکام در تولید اولین آیفون به اپل کمک کرد و از آن زمان تاکنون آنها بسیار توانمندتر شده اند. با کمک کوالکام، تسلا با فناوری تلفن‌های پیشرو در بازار شروع به کار کرد و باید ویژگی‌های خودرو را اضافه کند، که مطمئنا بیش از توانایی آن‌ها هستند.

جمع بندی
تسلا می تواند در ادغام خودرو و تلفن بهتر از اپل باشد.

اگرچه نه تسلا و نه اپل ثابت نکرده‌اند که شرکای خوبی هستند، کوالکام می‌تواند به خوبی با هر کسی شریک شود و در زمانی که بسیار کمتر از الان بود، در کمک به اپل در شروع کار موفق بود.

با کمک کوالکام، تسلا به طور بالقوه بیش از حد مزیت فناوری تلفن اپل را می بندد. کوالکام با توجه به کارشان با AV خودرو و رانندگی خودکار، تجربه بیشتری نسبت به اپل دارد.

حتی اگر تسلا در سمت گوشی سبک است، کوالکام به رفع این شکاف کمک خواهد کرد. در بخش خودرو، تسلا خیلی بیشتر از اپل می داند. اگر تسلا بتواند کیفیت خود را به جایی که باید برساند – اگر با توجه به سابقه آن بزرگ باشد – باید تجربه رانندگی بهتری نسبت به اپل در ابتدای کار ارائه دهد.

علاوه بر این، غلبه بر موانع نظارتی پیرامون ساخت خودرو بسیار چالش برانگیزتر از ساخت یک گوشی است، بنابراین تسلا احتمالاً در بازار با کوالکام زمان بسیار سریع تری نسبت به اپل تنها با خودروی جدید خود دارد.

از قضا، استیو جابز بیشتر از تیم کوک یک مرد ماشین بود، که نشان می دهد اولین ماشین اپل احتمال بسیار بالایی دارد که Zune اپل باشد. اگر آن ماشین اپل یک فاجعه است، خوب، احتمالاً نه تنها روز ایلان ماسک را می‌سازد، بلکه روز استیو بالمر را نیز از آنجایی که او پدر Zune بود، می‌سازد و از داشتن تجربه مشابه اپل قدردانی می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.