تکنولوژی

آنچه در فروشگاه برای کیف پول های دیجیتال نسل بعدی وجود دارد

 

در عصر حاضر که همه ما به کار آنلاین با دستگاه‌های مختلف عادت کرده‌ایم، داشتن یک ابزار دیجیتال برای ذخیره و ارائه مدارک شناسایی و سایر اسناد یک مزیت بزرگ است.

کیف پول دیجیتال به عنوان اپلیکیشنی ظاهر شده است که امکان اسکن کارت های فیزیکی و ذخیره پرداخت و سایر اطلاعات شخصی را در دستگاه فراهم می کند.

امروزه تقریباً هر ایرلاینی مانند هر دستگاه تلفن همراه، یک برنامه کیف پول دیجیتالی برای ذخیره کارت پرواز و سایر اسناد دارد. آیفون به کیف پول اپل مجهز شده است و گوگل برنامه Google Pay را دارد که با تلفن های همراه اندروید و آیفون سازگار است.

مسائل اثبات هویت
به عنوان مثال، کیف پول های خطوط هوایی، همگی از یک کد QR استفاده می کنند که به عنوان یک شناسه برای ذخیره اطلاعاتی مانند شماره بلیط و پرواز، تاریخ سفر و تعیین صندلی عمل می کند. اما برای تأیید صحت بلیطی که مسافر برای سوار شدن ارائه می دهد. شرکت هواپیمایی باید در سیستم پشتیبان خود جستجو کند تا مطمئن شود که بلیط هنوز معتبر است و هویت دارنده بلیط را از طریق گواهینامه رانندگی یا پاسپورت اثبات می کند.

مجوزهای واکسن جدید که توسط ایالت‌ها و شهرداری‌ها برای تأیید واکسیناسیون کووید-19 صادر می‌شود با چالش مشابهی مواجه است. آن‌ها می‌توانند اطلاعاتی، از جمله تاریخ واکسیناسیون و اینکه فرد چه واکسنی را دریافت کرده است، ذخیره کنند، اما همچنان برای تأیید اینکه پاسپورت متعلق به شخصی است که آن را در اختیار دارد، به نشان دادن مدرک هویتی نیاز دارند.

در همین حال، رستوران یا مکانی که وضعیت واکسیناسیون مشتری را بررسی می کند، نیازی به دانستن سن، آدرس یا داشتن مجوز رانندگی، استفاده از عینک یا اهدای اعضای بدن آنها ندارد.

با این حال، کیف پول های دیجیتال امروزی این گزینه ها را ارائه نمی دهند. آنها به سادگی هویت را به سند ارائه شده برای تأیید، مانند بلیط هواپیما، متصل می کنند. اینجاست که اثبات هویت می‌تواند یک برنامه قاتل برای ساخت کیف پول‌های دیجیتالی بیش از یک روش راحت برای جلوگیری از چشمک زدن یک سند کاغذی فراهم کند.

چک لیست کیف پول دیجیتال
کیف پول دیجیتال آینده صرفاً در مورد ذخیره تصویر یک سند نیست، بلکه در مورد اطمینان از معتبر بودن اسناد اسکن شده است و تضمین می کند که توسط یک منبع تأیید شده صادر شده است. بنابراین، اثبات هویت باید سنگ بنای هر کیف پول دیجیتالی باشد.

پشتیبانی بیومتریک یک نیاز کلیدی برای کیف پول های دیجیتال است، از جمله اثر انگشت، تشخیص چهره و سلفی های زنده که کاربران را ملزم می کند پلک بزنند یا حرکات دیگری انجام دهند تا از استفاده از تصاویر دزدیده شده برای ربودن حساب ها و ارتکاب کلاهبرداری جلوگیری شود.

کیف پول های دیجیتال باید هر ویژگی مرتبط با هویت کاربر در کیف پول مانند نام، آدرس و تاریخ تولد را تأیید و بررسی کنند تا زمانی که کاربر با یک سرویس تعامل دارد، بتواند به طور انتخابی عناصر خاصی را ارائه دهد. هویت آنها برای تکمیل یک تراکنش لازم است.

کیف پول دیجیتال باید بتواند تمام ویژگی های هویتی مرتبط با یک فرد را ذخیره و محصور کند و آنها را بر اساس نیاز ارائه کند.

تضمین امنیت و هویت
البته امنیت یکی دیگر از ویژگی های مهم این کیف پول های دیجیتال جدید و بهبود یافته است. خیلی خوب است که بگوییم نیازی نیست نگران هک شدن کیف پول های دیجیتال باشیم، اما مانند هر برنامه یا دستگاه دیگری، کاربران باید نگران امنیت باشند.

جدا از اتخاذ بهترین شیوه‌های امنیتی برای محافظت از داده‌های موجود در کیف پول دیجیتال، توسعه‌دهندگان باید از طریق یک سری گواهی‌نامه‌ها به مصرف‌کنندگان اطمینان دهند که کیف پول توسط یکی از نهادهای صنعتی که مشخصات احراز هویت هویت را سازمان‌دهی می‌کند، مانند Fast ID Online تأیید شده است. (FIDO) یا موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST).

یک کیف پول باید برای مطابقت با سطوح تضمین هویت NIST یا مشخصات FIDO در مورد نحوه تأیید و بررسی امضاها تأیید و تأیید شود. دانستن اینکه کیف پول توسط یک نهاد استاندارد معتبر مانند FIDO یا Kantara Initiative تایید شده است، به مصرف کنندگان این اطمینان را می دهد که کیف پولی که استفاده می کنند با استانداردهای امنیتی پذیرفته شده مطابقت دارد.

کیف پول های دیجیتال نیز باید با یکدیگر سازگار باشند. در دنیای ایده آل، یک کیف پول باید بتواند تمام نیازهای ما را برآورده کند، اما محیط همچنان پراکنده است، همانطور که در مثال بلیط هواپیما وجود دارد.

توسعه دهندگان باید با سازمان هایی مانند Identity Foundation کار کنند تا اطمینان حاصل کنند که همه کیف پول های دیجیتال با یکدیگر قابل همکاری هستند. به این ترتیب، آن‌ها می‌توانند به مصرف‌کنندگان این امکان را بدهند که از هر کیف پولی که می‌خواهند استفاده کنند، تا زمانی که اسناد هویتی حاوی آن توسط سایر پلت‌فرم‌های فناوری به اشتراک گذاشته و تأیید شود.

نتیجه
فناوری کیف پول دیجیتال به وضوح آینده ای را برای انجام معاملات آنلاین و در دنیای فیزیکی نشان می دهد و کاربران را قادر می سازد تا کنترل حریم خصوصی خود و اطلاعاتی را که می خواهند با ارائه دهندگان خدمات به اشتراک بگذارند، در دست بگیرند.

برای برآورده ساختن این الزامات، نسل کنونی اپلیکیشن‌های کیف پول دیجیتال تک منظوره باید تکامل یابد تا از موارد استفاده چندگانه پشتیبانی کند و با بیش از یک یا گروهی از شرکت‌ها قابل همکاری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.