الکترونیک

اینتل Arc را منتشر کرد، اکنون ما یک مسابقه سه اسب داریم

 

 

 

تا هفته گذشته، گرافیک‌های مجزا، بخش‌های پیشرفته‌ای که اگر اهل بازی، CAD/CAM، توسعه هوش مصنوعی، ایجاد متاورس، ویرایش تصویر و فیلم، معماری، انیمیشن یا هر زمینه دیگری (مانند مهندسی) بودید، استفاده می‌کردید. شما نیاز به گرافیک با کارایی بالا داشتید، شما دو فروشنده را انتخاب می‌کردید: AMD که از نظر ارزش پیشتاز بود و انویدیا که در عملکرد مطلق پیشرو بود.

در حالی که این دو شرکت اغلب مکان‌هایی را مبادله می‌کنند، میدان نبرد بین آنها به خوبی مشخص شده بود، اما هر دو در بخش لپ‌تاپ نفوذ کمتری داشتند، زیرا تمرکز روی لپ‌تاپ، حداقل تا زمان همه‌گیری، کارایی و عمر باتری بود.

اینتل در لپ‌تاپ‌ها غالب بود، اما نه با گرافیک مجزا. بنابراین، گرافیک یکپارچه با عملکرد بسیار پایین‌تری داشت. می‌توانید ایستگاه‌های کاری موبایل گران‌تر، لپ‌تاپ‌های بازی با گزینه‌های GPU، یا برخی از نوت‌بوک‌های تجاری که دارای ارتقای GPU هستند، تهیه کنید، اما بسیاری از لپ‌تاپ‌ها از گرافیک سطح پایه اینتل استفاده می‌کنند.

بنابراین، اینتل لپ‌تاپ‌ها را با ارائه اولیه Arc خود هدف قرار داد، زیرا این مسیر در بازاری که شرکت در حال حاضر بر آن تسلط دارد، بسیار ساده‌تر است، برخلاف رقابت با کارت‌های GPU در بازار دسکتاپ – یا حتی ایستگاه‌های کاری موبایلی که نیاز به گواهی‌های نرم‌افزاری دارند – یا دستگاه‌های بازی که نیاز به آن دارند. شرکت های بازی به طور مستقیم از سخت افزار برای عملکرد بالاتر پشتیبانی می کنند.

بیایید در مورد گرافیک Intel Arc-Series صحبت کنیم و سپس با محصول هفته من، یک مانیتور کنفرانس 34 اینچی از HP، پایان دهیم.

اگر گیمر هستید یا از لپ‌تاپ خود برای کار روی پروژه‌های گرافیکی یا هوش مصنوعی استفاده می‌کنید، با گرافیک‌های مجزا زندگی می‌کنید زیرا گرافیک یکپارچه به اندازه کافی خوب نیست. به طور معمول، این شما را به سمت خط بسیار گران‌تری از لپ‌تاپ‌ها سوق می‌دهد، مانند بازی‌های متمرکز یا دستگاه‌های ایستگاه کاری که بسیار گران هستند.

گرافیک برای محصول کاری شما حیاتی است و اگر بازی می‌کنید، یک GPU می‌تواند زمان شما را در هدف، توانایی شما برای دیدن بازیکنان مخفی‌تر یا NPCها را بهبود بخشد و به طور بالقوه مزیت رقابتی قابل توجهی به شما بدهد.

اخیراً، کارت‌های گرافیک مجزا شروع به تبدیل بازی‌های قدیمی‌تر به وضوح بالا کرده‌اند، که باعث می‌شود بیشتر شبیه بازی‌های فعلی به نظر برسند و در نتیجه بازی بسیار سرگرم‌کننده‌تر به نظر می‌رسند. آن‌ها می‌توانند برخی از محتوای ویدیویی را به همین روش ارتقا دهند و علاقه به پردازنده‌های گرافیکی مجزا را افزایش دهند.

کاربران اغلب حق انتخاب داشتند. آن‌ها می‌توانند این عملکرد فوق‌العاده را روی یک رایانه رومیزی داشته باشند، اما خیلی متحرک نباشند، یا می‌توانند آن را برای موبایل بودن و عمر باتری طولانی کنار بگذارند. اما، با گذشت زمان، AMD و Nvidia هر دو عملکرد خود را برای GPU های خود بهبود بخشیده اند.

با این حال، با لپ‌تاپ‌ها، گرافیک یکپارچه اینتل، به دلیل هزینه و مزایای عمر باتری، اغلب ترجیح داده می‌شود. بنابراین، بسیاری از ما یک رایانه رومیزی داریم که از آن استفاده می کنیم و یک لپ تاپ برای زمانی که نیاز به کار در جاده داریم.

این نقطه ورود به بازار جالبی را برای اینتل فراهم می کند که می تواند از گرافیک یکپارچه و برتری CPU خود بر روی لپ تاپ ها برای به دست آوردن تسلط GPU بر روی همان پلتفرم با فضای سر بسیار کمتر نسبت به فضای دسکتاپ استفاده کند.

سپس، زمانی که اینتل در لپ‌تاپ‌ها موفق شد، می‌تواند از این خط ساحلی برای رفتن به بازار پردازنده‌های گرافیکی دسکتاپ متعلق به AMD و Nvidia استفاده کند، اگر، و اکنون این امر مسلم شود، پشتیبانی توسعه‌دهنده بازی و گواهی‌های نرم‌افزاری مورد نیاز را دریافت کند.

دریافت پشتیبانی
یکی از مشکلات بزرگ ورود به بازار گرافیک گسسته این است که شما به پشتیبانی نرم افزاری از بازی و برنامه های حرفه ای که از GPU های مجزا استفاده می کنند نیاز دارید. اما به طور معمول، تا زمانی که حجم مهمی از سخت افزار در بازار وجود نداشته باشد، این پشتیبانی را دریافت نخواهید کرد. و اگر کاربران نبینند که پشتیبانی از توسعه‌دهنده بازی و نرم‌افزار دارید، به حجم بحرانی نخواهید رسید.

با این حال یک اخطار وجود دارد: اگر توسعه دهندگان معتقدند که شما به جرم بحرانی خواهید رسید، زودتر حرکت خواهند کرد. اینتل، به دلیل تسلط بر تلفن همراه خود، استدلال معتبری دارد مبنی بر اینکه رسیدن به حجم بحرانی با موبایل، نه دسکتاپ، امری مسلم است و بنابراین باید بتواند برخی، اگر نه همه، توسعه دهندگان بزرگ را به پلتفرم خود سوق دهد قبل از اینکه پایگاه نصب شده خود به آن برسد. آن توده بحرانی

این یک چیز مطمئن نیست، اما اینتل ادعا می کند که از پشتیبانی قابل توجهی برخوردار است، و این پویایی داشتن ردپای عظیم در بازار تلفن همراه موجود است که این فرصت منحصر به فرد را فراهم می کند.

چیزی که من بیشتر دنبالش هستم
اینتل پیام قانع‌کننده‌ای در مورد عملکرد همتایان ارائه می‌دهد، اما چیزی که منتظرم ببینم این است که آیا ارتقای بازی را بهتر از همتایان جدید خود، AMD و Nvidia انجام می‌دهد یا خیر. بازی انتخابی فعلی من انتشار مجدد یک بازی قدیمی است که تقریباً دو دهه پیش به آن علاقه داشتم و واقعاً به ارتقای گرافیکی نیاز دارد. اگر اینتل بتواند همانطور که ادعا می کند آن بازی را ارتقا دهد، من فروخته می شوم.

با توجه به اینکه رویکرد اینتل برای نمونه‌برداری روی کاغذ ترکیبی از بهترین بخش‌های رویکرد AMD و Nvidia است، این احتمال وجود دارد که بتواند کارهایی را که AMD و Nvidia اکنون انجام می‌دهند بهتر انجام دهد. البته، نقطه ضعف این است که من به ندرت با لپ‌تاپ بازی می‌کنم، اما وقتی سفر می‌کنم این کار را انجام می‌دهم – که دوباره شروع به انجام آن می‌کنم.

انگشتان دست از هم جدا شدند، که گرافیک جدید Intel Arc موبایل جوراب من را از بین برد.

جمع بندی
رفتن به دنبال بازاری که یک یا دو فروشنده بزرگ از پشت در آن تسلط دارند، کار دشواری است. بهترین رویکرد این است که ابتدا در منطقه‌ای که آن شرکت‌ها قوی نیستند و شما یا هستید یا می‌توانید باشید، یک پیشینه ساحلی بگیرید.

در مورد اینتل، رایانه‌های لپ‌تاپ پیشرو خواهند بود که اینتل همچنان بر آن مسلط است و این می‌تواند در ابتدا آن را به خوبی در مقابل صاحبان سنتی این بخش قرار دهد.

توجه داشته باشید که نسخه اول همیشه یک خطر وجود دارد و در حالی که تجربه اینتل در بخش رایانه های شخصی و رابطه آن با مایکروسافت تقریباً افسانه ای است، موفقیت هنوز قطعی نیست و به درجه بالایی از اجرا نیاز دارد. خوشبختانه اینتل، اکنون توسط پت گلسینگر، یکی از بهترین و متمرکزترین مدیرانی که تاکنون ملاقات کرده ام، رهبری می شود.

چند هفته پیش، HP مانیتور کنفرانس 24 اینچی جدید خود را برای من فرستاد. خوب بود، اما بعد از اینکه نسخه 34 اینچی اچ پی را دیدم، حسادت به اندازه داشتم. بنابراین، HP مانیتور کنفرانس منحنی USB-C E34m G4 WQHD خود را برای من ارسال کرد. من خیلی بیشتر تحت تاثیر قرار گرفتم. در سایت HP به قیمت 699 دلار به فروش می رسد و یک مانیتور مناسب برای کار و بازی های سبک است.

این یکی از مانیتورهای دارای گواهی زوم HP است و دارای وب‌کم پاپ‌آپ و بلندگو برای این کار است. من واقعاً دوست ندارم هدست بپوشم و با این مانیتور، برای انجام یک کنفرانس ویدیویی به دوربین یا هدست نیازی ندارید.

مانیتور با بازی هایی که من بازی می کنم خوب کار می کند اما مانیتور گیمینگ نیست. با توجه به گواهی Zoom که دارد بیشتر روی کار و به خصوص کار از راه دور متمرکز است. همانطور که از تصاویر می بینید محصولی خوش دست است.
این یک مانیتور USB-C است، به این معنی که اگر از صفحه‌کلید و ماوس بی‌سیم استفاده می‌کنید، واقعاً تعداد سیم‌های روی میز یا پشت میز شما را کاهش می‌دهد (میز من اکنون یک کابوس سیم‌کشی است). در 400 نیت، برای هر چیزی جز نور مستقیم خورشید به اندازه کافی روشن است. از آنجایی که به هر حال باید مانیتورها را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید، این مشکلی ندارد.

دوربین داخلی از Microsoft Hello پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید با چهره خود وارد رایانه شخصی خود شوید (چیزی که باید اعتراف کنم که تا حدودی به آن علاقه دارم) و در حالی که بلندگوها اتاق را مانند یک بوم باکس پر نمی‌کنند. برای آن دسته از ما که به هر حال وقتی صدای بازی را بالا می بریم مجبور به استفاده از هدفون هستیم خوب است.

در حال حاضر، 34 اینچ برای اکثر ما که از خانه کار می‌کنیم، اندازه ایده‌آل است، برای یک میز اداری معمولی در خانه خیلی بزرگ نیست، اما به اندازه‌ای بزرگ است که در صورت نیاز، تا سه پنجره به صورت موازی در اندازه عمودی کامل باز شود. آن، یا یک تن از پنجره های کوچکتر اگر شما مانند من هستید و دوست دارید تعداد زیادی از جلسات را همزمان باز کنید.

اگر می توانید آن را بپردازید، این مانیتور 34 اینچی ارتقاء بزرگی نسبت به 24 اینچی است و محصول هفته من است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.