تکنولوژی

فاش شدن اطلاعات تراشه M2 اپل و رایانه‌های جدیدی که احتمالاً از آن ها استفاده خواهند کرد

 

بر اساس افشاگری مارک گورمن از بلومبرگ، ۹ مک جدید از اپل با پردازنده‌های M2 آینده‌اش در حال حاضر در دست ساخت هستند و شایعات منتشر شده از انتشار Mac Studio توسط اپل و اعلام مربوطه آن مبنی بر M1 منتشر می‌شود. M1 Utra آخرین تراشه در خط تولید فعلی خود خواهد بود.

اگرچه بلومبرگ خود جایگزینی برای استودیو پیش‌بینی نمی‌کند، حداقل هنوز، گزارش وجود دارد که تعداد زیادی از مدل‌های دیگر مک نیز ارتقا خواهند یافت.

به گفته گورمن، او شواهدی از یک مک بوک ایر مجهز به M2 با پردازنده گرافیکی 10 هسته ای دیده است که به طور موثر پیش بینی های قبلی مبنی بر اینکه یک ایر بازطراحی شده هنوز دارای M1 است، همراه با یک مک بوک پرو سطح پایه M2 با همان مشخصات را نشان می دهد. او می گوید که مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی به همراه مک مینی و مک پرو جدید نیز ظاهر خواهند شد.

افشای جدید نشان می‌دهد که یک مک مینی با نسل فعلی M1 Pro نیز مورد بررسی قرار گرفته است، علیرغم اینکه به سختی می‌توان احتمال عرضه آن به بازار را با وجود مک استودیو درک کرد.

همچنین گزارش شده است که دستگاه‌های رده بالا دارای تراشه‌های M2 Pro و M2 Max خواهند بود و Max دارای 12 هسته CPU و 38 هسته گرافیکی است، حتی اگر بلومبرگ جزئیاتی در مورد تجزیه هسته‌های بازده و عملکرد ارائه نکرده باشد. با توجه به اینکه M2 Pro نیز به عنوان گزینه ای برای Mac Mini نمایش داده می شود، Gurman پیش بینی می کند که Mac Pro یک “جانشین M1 Ultra” خواهد داشت.

جالب است بدانید که MacBook Pro سطح پایه ممکن است باقی بماند، و ممکن است قابل تشخیص از Air نباشد، زیرا تعداد زیادی از کاربران پیش بینی می کنند که اپل بی سر و صدا مدل 13 اینچی را متوقف خواهد کرد، به نظر می رسد شبیه به یک مدل باشد.

در این فاش شده هیچ اشاره ای به جانشینی برای آی مک ۲۴ اینچی همه کاره مجهز به M1 یا جایگزینی برای آی مک ۲۷ اینچی که اخیرا متوقف شده است، نشده است.

گورمن می‌گوید که اطلاعات درز خود را از گزارش‌های توسعه‌دهنده دریافت کرده است که به دلیل این واقعیت است که اپل رایانه‌های جدید خود را با استفاده از برنامه‌های شخص ثالث آزمایش می‌کرد و دسترسی به گزارش‌ها برای او سخت نبود.

در حالی که ما منتظر اعلام رسمی اپل برای حداقل تعداد کمی از رایانه های جدید هستیم، انتظار می رود که حداقل دو تا از Mac ها در اواسط سال روانه بازار شوند.

منبع : tech booky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.