به صورت بسیار ساده، سخت افزار کامپیوتر بخش‌ها و اجزای فیزیکی هستند که هر کامپیوتری برای انجام وظایف خود به آن‌ها وابسته است. مفهوم « سخت افزار کامپیوتر » هر چیزی که دارای یک برد مدار الکترونیکی باشد و در درون یک رایانه شخصی و یا لپ تاپ به کار گرفته شود را در بر می‌گیرد، این موارد می‌تواند شامل مادربرد، کارت‌های گرافیک، پردازنده، فن‌های خنک کننده، دوربین وب کم، منبع تغذیه و نظایر آن باشد.

اگرچه، طراحی سخت افزار می‌توانند میان رایانه‌های شخصی (دسکتاپ) و لپ تاپ به خاطر تغییر در اندازه متفاوت باشد، اما کارکرد هر دو آن‌ها به صورت یکسان است. بدون سخت افزار، ما راهی نخواهیم داشت که بتوانیم نرم‌افزار‌های مورد نیاز خودمان را به صورت مفید بر روی کامپیوترها به اجرا در آوریم. نرم‌افزار به عنوان برنامه‌های مجازی تعریف می‌شوند که بر روی کامپیوتر اجرا می‌شوند؛ این موارد می‌تواند شامل مواردی نظیر سیستم عامل، مروگر اینترنت، نرم‌افزار واژه پردازی و موارد دیگر باشد.

اگرچه یک کامپیوتر می‌تواند در زمانی به ما کار مناسب خودش را ارائه دهد که هم سخت افزار و هم نرم‌افزار با همدیگر به خوبی کار کنند، سرعت سیستم اغلب وابسته به سخت افزار استفاده شده است.

هنگامی که یک کامپیوتر جدید ساخته می‌شود، و یا در زمانی که قطعات قدیمی جایگزین می‌شوند، نیازمند آن هستید که تعاریف مشخصی که در زمینه کامپیوتر وجود دارد را بفهمید و درک کنید.

انجام کلیه خدمات تعمیرات سخت افزاری انواع لپتاپ و کامپیوتر
برای رفع مشکلات کامپیوتر و شبکه خود با ما در ارتباط باشید.
در قدم اول با یک تماس تلفنی، می توانید از نحوه خدمات ما آگاه شوید.
با شماره تلفن های
02122879851
09128925362
تماس بگیرید

تعمیرات نرم افزاری رایانه

نرم افزار مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها ، داده‌ها یا برنامه‌ها است که برای کار با رایانه‌ها و انجام کارهای خاص استفاده می‌شود. نرم افزار برعکس سخت افزار است که جنبه‌های فیزیکی رایانه را توصیف می‌کند. نرم افزار یک اصطلاح عمومی است که به برنامه‌ها ، اسکریپت‌ها و برنامه‌هایی که بر روی دستگاه اجرا می‌شوند ، اطلاق می‌شود.

می‌توان آن را به عنوان قسمت متغیر یک کامپیوتر در نظر گرفت ، در حالی که سخت افزار قسمت غیرقابل تغییر است. نرم افزارهای اولیه برای رایانه‌های خاص نوشته شده بود و با سخت افزاری که بر روی آن کار می‌کرد به فروش می‌رسید. در دهه 1980 ، نرم افزارها روی فلاپی دیسک‌ها و بعداً روی سی دی و دی وی دی فروخته می‌شوند. امروزه اکثر نرم افزارها از طریق اینترنت خریداری شده و مستقیماً بارگیری می‌شوند. نرم افزار را می‌توان در وب سایت‌های فروشنده یا وب سایت‌های ارائه دهنده خدمات برنامه یافت.

نرم افزار کامپیوتر برنامه ای است که کامپیوتر را قادر به انجام یک کار خاص ، برخلاف اجزای فیزیکی سیستم (سخت افزار) می کند. این شامل نرم افزارهای کاربردی مانند پردازشگر کلمه است که کاربر را قادر به انجام وظیفه می کند و نرم افزار سیستمی مانند سیستم عامل که با رابط کاربری با سخت افزار و سایر نرم افزارها نرم افزارهای دیگر را به درستی اجرا می کند.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که نرم افزار کامپیوتر چیست؟ اصطلاح “نرم افزار” برای اولین بار توسط جان دبلیو توکی در سال 1957 استفاده شد. در علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار ، نرم افزار کامپیوتر همه برنامه های رایانه ای است.

مفهوم خواندن توالی های مختلف دستورالعمل ها در حافظه دستگاهی برای کنترل محاسبات ، توسط چارلز بابیج به عنوان بخشی از موتور تفاوت خود ابداع شد. نظریه ای که پایه و اساس بیش ترین نرم افزارهای مدرن است و اولین بار توسط آلن تورینگ در مقاله خود در سال 1935 با عنوان “اعداد قابل محاسبه با کاربردی در Entscheidungsproblem” ارائه شد.

انجام کلیه خدمات تعمیرات نرم افزاری انواع لپتاپ و کامپیوتر
برای رفع مشکلات کامپیوتر و شبکه خود با ما در ارتباط باشید.
در قدم اول با یک تماس تلفنی، می توانید از نحوه خدمات ما آگاه شوید.
با شماره تلفن های
02122879851
09128925362
تماس بگیرید

تعمیرات سخت افزاری موبایل وتبلت

سخت افزار موبایل از جمله قطعاتی هستند که کیفیت موبایل به آنها بستگی دارد.
در صورتی که کیفیت سخت افزار موبایل بالا باشد، مسلما کیفیت کلی گوشی بالاتر می رود و گوشی موبایل مدت زمان بیشتری به خوبی کار می کند.مانند هر وسیله الکتریکی دیگر به طور مثال کامپیوتر، قطعات مختلف بر روی یک صفحه اصلی (برد) نصب می شود.

بردهای موبایل نسبت به دیگر وسایل الکتریکی طراحی متفاوت تری دارند.
بردهای موبایل هفت لایه هستند و در هر لایه مدارهای مختلفی عبور داده شده اند که این مدارها در قسمت هایی از برد به هم متصل می شوند.
قسمت هایی از برد که در آن مدارها به هم متصل می شوند، متالیزه نام دارد.

قطعات سخت افزار موبایل
مقاومت

این قطعه به عنوان یک کاهش دهنده ولتاژ عمل می کند.

خازن

این قطعه با توجه به استفاده از آن در مدارهای مختلف، کاربردهای مختلفی دارد.
اما به طور کلی خازن به عنوان یک ذخیره کننده ولتاژ کاربرد دارد.

آی سی cpu

آی سی یکی از قطعاتی است که تمامی قطعات به نحوی با آن در ارتباط هستند.
وظیفه آن پردازش اطلاعات در گوشی و یا هر برد الکتریکی دیگر است.

آی سی های حافظه

که از سه قسمت آی سی RAM ، آی سی FLASH و آی سی E2PROM تشکیل می شود.

آی سی RAM

یک حافظه کوته مدت است که به محض خاموش شدن گوشی، اطلاعات این حافظه نیز پاک می شود.

آی سی FLASH

در این آی سی که بدون ولتاژ نیز اطلاعات را ذخیره می کند، سیستم عامل گوشی نگه داری می شود.

آی سی E2PROM

این آی سی به عنوان حافظه بلند مدت برای ذخیره اطلاعاتی از قبیل دفترچه تلفن، پیام ها، تصاویر و به طور کل تمامی اطلاعاتی که در گوشی دخیره می کنید، طراحی شده است.
این آی سی همان حافظه گوشی شما می باشد. ( phone memory )

انجام کلیه خدمات تعمیرات سخت افزاری انواع موبایل و تبلت
برای رفع مشکلات سخت افزاری با ما در ارتباط باشید.
در قدم اول با یک تماس تلفنی، می توانید از نحوه خدمات ما آگاه شوید.
با شماره تلفن های
02122879851
09128925362
تماس بگیرید

تعمیرات نرم افزاری موبایل و تبلت

هرآنچه که ما از آن به عنوان نرم افزارهای موبایل استفاده می‌کنیم همان Software Program است که به سادگی روی گوشی‎های همراه نصب می‌شود و وظیفه خواندن دستورالعمل‎هایی که بطور مستقیم از پردازنده سیستم موبایل (cpu) به سمت آن‎ هدایت می‌شود، را بر عهده دارد.

در واقع نرم افزارهای موبایل مجموعه ‎ای از برنامه‎ ها هستند که در سیستم عامل تلفن همراه قابل نصب و اجرا می‌باشند و شامل واکنش‎هایی می‌باشند که فعالیت‎ها را بصورت مخفی بر روی سیستم عامل انجام می‌دهند بطوری که شما نمی‎توانید آن را مشاهده کنید اما عملکرد آن را بطور غیرمستقیم دریافت می‌کنید.

از سیستم عامل موبایل نیز می‌توان به عنوان یک برنامه نرم افزاری یا Software Program یاد کرد که در درون خود مجموعه ‎ای از نرم افزارهای موبایل را جا می‌دهد که در اینجا نیز شما تنها عملکرد سیستم عامل موبایل را دریافت می‌کنید.

اما اپلیکشن‌های موبایل عبارت‌اند از نرم افزارهایی که ارتباط مستقیم با پردازنده های سیستم عامل گوشی همراه دارند و مستقیماً درخواست‎های کاربران را انجام می‌دهند.

آنچه که موجب تفاوت میان نرم افزار اپلیکیشن (Application Software) با برنامه نرم افزار یا (Software Program) می‌شود در واقع در عملکرد مخفی و یا مستقیم این دو است.

در حالی که اپلیکیشن‎ های موبایل بصورت مستقیم کاری را انجام می‌دهند که کاملاً برای کاربران ملموس و قابل رؤیت است، نرم افزرهای موبایل یا همان Software Programs of mobile از دید کاربران مخفی هستند.

نرم افزارهای موبایل بستر و شرایطی را ایجاد می‌کنند که به وسیله آنها می‌توان اپلیکشین‎های موبایل را نصب و اجرا نمود.

در واقع قبل از نصب اپلیکشین‌ها، وجود نرم افزارها ضرورت دارد و اولویت با نرم افزارهای موبایل است که پس از آن تلفن همراه قابلیت نصب و اجرای اپلیکیشن‎ها را دارد.

رابطه میان نرم افزار و اپلیکیشن بصورت عموم و خصوص می‎باشد.

نرم افزار جامعیت دارد و در برگیرنده اپلیکیشن است. به عبارت دیگر، در حالی که اپلیکیشن زیر مجموعه نرم افزارها به شمار می‎رود، نرم افزار یک اپلیکیشن محسوب نمی‎شود

انجام کلیه خدمات تعمیرات نرم افزاری انواع موبایل و تبلت
برای رفع مشکلات نرم افزاری با ما در ارتباط باشید.
در قدم اول با یک تماس تلفنی، می توانید از نحوه خدمات ما آگاه شوید.
با شماره تلفن های

02122879851

09128925362
تماس بگیرید